ПРОСЛАВЉЕН ДАН ШКОЛЕ У ДОЊОЈ ЛОПУШЊИ
Дан ОШ ,,25. мај“ у Доњој Лопушњи обележен је у атмосфери радости, заједништва и поноса. Овај важан датум окупио је бројне госте, родитеље, наставнике и ученике, који су заједно уживали у богатом програму који слави младост, традицију и знање.
Свечаност је званично отворила директорка школе, Ивана Стаменковић, која је срдачним говором поздравила све присутне. Она је изразила велику захвалност гостима на подршци, родитељима на поверењу и сарадњи, а наставницима и ученицима на труду и успесима. Током свог обраћања, директорка је истакла да је школа место где се чувају праве вредности, али и место где се заједничким снагама гради сигурна будућност за наше ђаке.
Овогодишња приредба била је јединствена, јер је читав програм био осмишљен и изведен на призренско-тимочком дијалекту. Кроз сваку изговорену реч проткана је нестварна лепота нашег народног говора, која је заплесала сценом и присутне подсетила на мелодичност, топлину и невероватну сликовитост јужњачког израза. Неговање призренско-тимочког дијалекта има непроцењив значај, јер кроз њега чувамо своје корене, живу историју и аутентични дух предака, показујући да се завичајна реч мора волети и поштовати како би се сачувала за будуће нараштаје. Посебну чар овом дану дала је заједничка сарадња школске деце и предшколаца, који су заједно, раме уз раме, наступали током читаве приредбе. Ова дивна веза најмлађих и нешто старијих ђака најлепше се видела кроз емотиван рецитал и динамичан сценски приказ прожет изворним народним духом, специфичним хумором и мудрошћу нашег краја. Посебну лепоту и енергију донео је и заједнички фолклор, где су деца, одевена у прелепе српске народне ношње, са поносом спојила лепоту наших игара са традиционалном речју, подсећајући нас на важност чувања нашег културног, духовног и језичког идентитета. Свечаност је закружена на најлепши могући начин награђивањем наших ђака. На самом крају програма, директорка школе, Ивана Стаменковић, је свечано уручила похвалнице ученицима који су се истакли својим изузетним залагањем и активним учешћем у разноврсним активностима, како у школи, тако и ван ње. Ови дивни млади људи још једном су доказали да се труд, таленат и вредан рад увек исплате и да су управо они најбољи амбасадори наше установе.